Zadzwoń do nas: 22 620 49 95  facebook

Kto to zrozumie?!

10 styczeń 2014

lazienkaTo nie jest melina pijacka,

To nie jest piwnica w opuszczonym domu,

To jest łazienka w mieszkaniu samotnej

Matki i jej trójki dzieci !!!!!

 

 

parapert kuchniaplesn

Powyższe zdjęcia – to realia w jakich wyrasta 3 dzieci, tu kształtują się ich charaktery, tu jest ich miejsce nauki i odpoczynku. Urzędnikom opłacanym z naszych podatków to nie przeszkadza.

Matce z 3 dzieci grozi eksmisja na bruk, a urzędnicy i sądy zasłaniają się literą prawa.

Kto przygotował i kto uchwalił takie prawo, które akceptuje, aby rodzina mieszkała w skandalicznych warunkach, gdzie ani spać, ani dbać o higienę osobistą, ani przygotowywać posiłków nie można w cywilizowany sposób?!

12 lutego 2014 roku w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Woli odbędzie się kolejna rozprawa, która ma rozstrzygnąć, czy nasza podopieczna ma uprawnienia do lokalu socjalnego, o który występowała do Urzędu Gminy Wola już trzy razy. Dotychczasowe odmowy przydziału lokalu, naszym zdaniem, były z pominięciem przepisów i nie uwzględniały aspektu czysto ludzkiego.

Według naszych urzędników lepiej odebrać dzieci matce, zapłacić rodzinie zastępczej za trójkę dzieci około 7 500 zł., niż zapewnić lokal socjalny, w którym przy pomocy Fundacji matka i dzieci znalazłyby spokojną przystań. Przecież te pieniądze nie pochodzą z kieszeni urzędników, tylko - podatników.

Od prawie dwóch lat wspieramy tę rodzinę i dlatego bardzo prosimy wszystkich ludzi dobrej woli, ale także myślących zdroworozsądkowo, o wszelkie możliwe wsparcie. Na razie trzymajcie mocno kciuki, żeby zarówno sąd, jak i Gmina stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że w ramach prawa można myśleć rozsądnie i ekonomicznie. A jeśli zdarzy się cud i rodzina nie zostanie wyrzucona na bruk, wtedy poprosimy o wsparcie finansowe i rzeczowe aby lokal doposażyć.