Zadzwoń do nas: 22 620 49 95  facebook

Rok 2009

Kontynuowana była współpraca z mazowieckimi Domami Dziecka.

- Dom Dziecka w Józefowie-Michalinie otrzymał 30 łóżek wraz z materacami, które fundacja otrzymała w ramach współpracy z IKEA Targówek.

- Domy Dziecka z Radomia i Kowalewa otrzymały wsparcie rzeczowe na łączną kwotę ponad 2 tyś. zł.

- Zorganizowano obóz żeglarski dla dzieci z Józefowa-Michalina i Kowalewa. Z pozyskanych funduszy z 1% dofinansowano wyjazd dzieci, pokryto koszty przejazdu i ubezpieczenia.

- Współpracując z Oddziałami OPS z Woli i Targówka, a także z Fundacją Krajowe Centrum Kompetencji udzielono wsparcia 13 rodzinom z Podkarpackiego, Pomorskiego, Warmii i Mazur i mazowieckiego, gdzie przekazano pomoc rzeczową w postaci sprzętu AGD, mebli, odzieży i obuwia

- Przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Targówek pozyskano mieszkanie socjalne dla samotnej, bezdomnej matki z dzieckiem. Lokal został wykończony przez wolontariuszy Fundacji oraz wyposażony w nowe meble, pościel, art. codziennego użytku z IKEA Targówek i nowy sprzęt AGD (pralka, lodówka, kuchenka gazowa).

- Wspólnie z Urzędem Dzielnicy Wola m. st. Warszawy przygotowano i przeprowadzono  II edycję biegu „Dobrej Woli”. Zwycięzcy otrzymali nagrody (rower, książki, zabawki) jak również pozostali uczestnicy. Dochód z imprezy, powiększony o wkład finansowy Fundacji, pozwolił ufundować sprzęt sportowy dla Szkolnego Klubu Sportowego z Woli. W ramach II Biegu przekazano nowoczesny wózek inwalidzki dla niepełnosprawnego dziecka wskazanego nam przez OPS Wola”.

- W ramach umowy z Polską Grupą Energetyczną z siedzibą w Warszawie, rozpoczęliśmy patronat i finansowanie kształcenia muzycznego dziewczynki z Chechła, która była jedną z laureatek programu „Mam talent”.

- Opracowano i zrealizowano akcję „Dzieci – Dzieciom”, której  efektem było wyprodukowanie kalendarza ściennego z udziałem profesjonalnych fotografików -wolontariuszy, a dochód w całości przeznaczono na wyposażenie mieszkania w/w samotnej matki.

- Przedszkole integracyjne nr 8 oraz Przedszkole nr 11 z Warszawy otrzymały darowizny dla najbardziej potrzebujących dzieci w postaci obuwia sportowego, kaloszy, oraz kredek, flamastrów i farb.

- Kontynuowano prace nad skupianiem wokół Fundacji instytucji i osób prawnych chcących nieść pomoc ubogim, chorym, szczególnie uzdolnionym dzieciom z kraju i z poza jego granic.

- Kontynuacja prac związanych z pozyskiwaniem mebli, sprzętów AGD, przedmiotów codziennego użytku, zabawek, gier, przyborów szkolnych, książki itp. z przeznaczeniem dla zgłaszających się do Fundacji najbardziej potrzebujących rodzin.

- Przy wsparciu Zakładów mięsnych z Sokołowa Podlaskiego i indywidualnych darczyńców przygotowano 14 świątecznych paczek żywnościowych w tym mąkę, kaszę, oleje, wędliny, mięso oraz środki higieny osobistej i chemii gospodarczej. Nie zapomniano też o zabawkach i słodyczach. Obdarowanymi były rodziny z Woli wskazane przez Ośrodek Pomocy Społecznej.

- Rozpoczęto prace nad powołaniem do życia świetlicy środowiskowej.